Sankarikanava

Tuore hopeamitalisti

 

HUOM! Tiedote 12.09.2014: Sankarikanavan lähetykset näkyvät livenä osoitteessa www.sankarikanava.fi.

 

 

 

Seuraavat lähetykset:

12.09.2014 Fortuna – KPK, Orivesi (www.sankarikanava.fi)

 

Edellinen lähetys:

Pahalampi – Koovee Rollers @Haka 2, Tampere (2. SM-finaali)
Perjantai 04.07. klo 19:00

 

 

Tulevat lähetykset:

Elokuu 2014
Pe 24.08. – Su 26.08.2014 Tennis: Hämeen aluemestaruuskisat, Mänttä-Vilppula

 

Aiemmat lähetykset:

Heinäkuu 2014
Pe 04.07.2014 klo 19:00 Pahalampi – Koovee Rollers, Haka 2, Tampere (Rullakiekon SM-liigan 2. finaali)
Ke 02.07.2014 klo 19:00 Koovee Rollers – Pahalampi, Haka 2, Tampere (Rullakiekon SM-liigan 1. finaali)

Kesäkuu 2014
La 28.06.2014 klo 17:00 Pahalampi – PEPE Roller, Haka 2, Tampere (Rullakiekon SM-liigan 3. välierä)
Pe 27.06.2014 klo 19:00 Pahalampi – PEPE Roller, Haka 2, Tampere (Rullakiekon SM-liigan 2. välierä)
Ke 25.06.2014 klo 19:00 PEPE Roller – Pahalampi, Somero (Rullakiekon SM-liigan 1. välierä)
Ke 11.06.2014 klo 19:00 PEPE Roller – Pahalampi @Somero (Rullakiekon SM-liiga)
Su 08.06.2014 klo 09:00 Mäntän kansallinen tennisturnaus, Mäntän Tennispaviljonki (su)
La 07.06.2014 klo 09:00 Mäntän kansallinen tennisturnaus, Mäntän Tennispaviljonki (la)
Pe 06.06.2014 klo 17:00 Mäntän kansallinen tennisturnaus, Mäntän Tennispaviljonki (pe)

Toukokuu 2014
La 31.05.2014 klo 18:00 Pahalampi – Veikot @Haka 2, Tampere (Rullakiekon SM-liiga)
Ke 28.05.2014 klo 20:00 Pahalampi – PEPE Roller @Haka 2, Tampere (Rullakiekon SM-liiga)
Su 25.05.2014 klo 16:00 Valo – FC Vapsi @Mänttä (Jalkapallo, Miesten 5-div., Lohko 2, Tampere)
La 24.05.2014 klo 16:00 Koovee Rollers – Pahalampi @Haka 2, Tampere (Rullakiekon SM-liiga)
Ke 21.05.2014 klo 19:00 Tap-Team – Pahalampi @Haka 2, Tampere (Rullakiekon SM-liiga)
La 17.05.2014 klo 18:00 Pahalampi – ZSKA @Haka 2, Tampere (Rullakiekon SM-liiga)
Ke 14.05.2014 klo 18:00 Pahalampi – Tap-Team @Haka 2, Tampere (Rullakiekon SM-liiga)
La 10.05.2014 klo 19:00 ZSKA – Pahalampi @Varissuo 1 (Rullakiekon SM-liiga)
La 10.05.2014 klo 15:00 Pahalampi – GrIFK @Varissuo 1 (Rullakiekon SM-liiga)
To 08.05.2014 klo 19:00 Pahalampi – Koovee Rollers @Haka2, Tampere (Rullakiekon SM-liiga)
La 03.05.2014 klo 16:00 GrIFK – Pahalampi @Somero (Rullakiekon SM-liiga)

Huhtikuu 2014
Ma 21.04.2014 klo 16:00 Valo – FC Rellu @Mänttä (Jalkapallo, Miesten 5-div., Lohko 2, Tampere)
La 05.04.2014 klo 15:00 KJK – KPK @Kankaanpää (Jääkiekko, 2-div. karsintasarja, Häme)

Maaliskuu 2014
Pe 28.03.2014 klo 19:00 JIlves – KPK @Jämsä (Jääkiekko, 2-div. karsintasarja, Häme)
Su 23.03.2014 klo 17:00 Urho – KPK @Suolahti (Jääkiekko, 2-div. karsintasarja, Häme)
La 22.03.2014 klo 17:30 KPK – Riemu @Mänttä (Jääkiekko, 2-div. karsintasarja, Häme)
La 15.03.2014 klo 19:00 KPK – VaPS Hockey @Mänttä (Jääkiekko, 2-div. karsintasarja, Häme)
Su 09.03.2014 klo 14:30 Uplakers – KPK @Ylöjärvi (Jääkiekko, 2-div. karsintasarja, Häme)
Pe 07.03.2014 klo 18:30 KPK – Fortuna @Mänttä (Jääkiekko, 2-div. karsintasarja, Häme)

Helmikuu 2014
Su 16.02.2014 klo 15:00 KPK – Kisa-Eagles @Mänttä  (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
La 08.02.2014 klo 19:15 KPK – HPK Inkkarit @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
Su 02.02.2014 klo 17:00 KPK – Nikkarit @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)

Tammikuu 2014
Su 26.01.2014 klo 16:00 JIlves – KPK @Jämsä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
La 25.01.2014 klo 18:00 KPK – Karhu HT @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
La 18.01.2014 klo 19:00 KPK – KJK @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)

Joulukuu 2013
La 21.12.2013 klo 15:00 KPK – RuoSkA @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
Su 15.12.2013 klo 17:00 IK-VI – KPK @Tampere (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
Pe 13.12.2013 klo 19:00 KPK – IK-VI @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
Ke 11.12.2013 klo 18:30 K-Ahma – KPK @Valkeakoski (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)

Marraskuu 2013
Su 24.11.2013 klo 20:00 Karhu HT – KPK @Pori (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
Ke 20.11.2013 klo 18:30 KJK – KPK @Kankaanpää (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
La 16.11.2013 klo 18:00 KPK – VaPS Hockey @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
La 02.11.2013 klo 17:00 Nikkarit – KPK @Riihimäki (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)

Lokakuu 2013
Su 27.10.2013 klo 17:00 KPK – JIlves @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
Pe 18.10.2013 klo 18:30 KJK – KPK @Kankaanpää (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
Su 13.10.2013 klo 17:30 KPK – K-Ahma @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
La 12.10.2013 klo 17:00 KPK – Pingviinit @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
La 05.10.2013 klo 19:00 HPK Inkkarit – KPK @Hämeenlinna (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)
Ke 02.10.2013 klo 19:00 KPK – VaPS Hockey @Mänttä (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)

Syyskuu 2013
La 28.09.2013 klo 15:00 RuoSkA – KPK @Ruovesi (Jääkiekko, Miehet, 2-div., Häme)